Yhteystiedot

Rehtori Pauliina Kalanti, Kanneljärven Opisto.

Pauliina Kalanti

Rehtori I Johtoryhmä

pauliina.kalanti@kannelopisto.fi
puh. +358 44 357 8120

Terhi Glan, Kanneljärven Opisto

Terhi Glan

Opinto-ohjaaja, aikuisten perusopetus I Opettajat

terhi.glan@kannelopisto.fi
+358 45 7750 0604

UUSIlogo30mm copy-1

Sari Huttu

Ammatillisen koulutuksen vastaava opettaja I Opettajat

sari.huttu@kannelopisto.fi
 +358 44 357 8137

Inka Kangaskoski

Inka Kangaskoski

Maahanmuuttajakoulutusten vastaava opettaja

inka.kangaskoski@kannelopisto.fi

+358 44 324 6577

Kaija Lahti, Kanneljärven Opisto

Kaija Lahti

Oppisopimusasiat, ammatillinen perustutkinto ja ammattitutkinto I Opettajat

kaija.lahti@kannelopisto.fi
+358 44 357 8121

Merja Leinonen, Kanneljärven Opisto

Merja Leinonen

Oppisopimusasiat, ammatillinen perustutkinto I Opettajat

merja.leinonen@kannelopisto.fi 
+358 44 357 8128

Timo Pulkkinen, Kanneljärven Opisto

Timo Pulkkinen

Opinto-ohjaaja, ammatillinen koulutus ja peruskoulun lisäopetus I Opettajat

timo.pulkkinen@kannelopisto.fi
+358 44 357 8127

Paula Väisänen, Kanneljärven Opisto

Paula Väisänen

Ruoka- ja siivouspalveluesimies I Ruokailu- ja tilapalvelut

paula.vaisanen@kannelopisto.fi
+358 44 357 8144

JOHTORYHMÄ

Rehtori
Kalanti Pauliina, pauliina.kalanti@kannelopisto.fi, puh. +358 44 357 8120


Vararehtori
Ahervo Erkki, erkki.ahervo@kannelopisto.fi, puh. +358 44 357 8122


Opinto- ja hallintosihteeri
Heiskanen Hanna, hanna.heiskanen@kannelopisto.fi, +358 44 357 8125

 

OPETTAJAT

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja, nuorisotyö 
Hakuli Juhani, juhani.hakuli@kannelopisto.fi, +358 44 357 8138

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja, nuorisotyö
Huttu Sari, sari.huttu@kannelopisto.fi, +358 44 357 8137

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja, nuorisotyö
Inkeroinen Merja, merja.inkeroinen@kannelopisto.fi, +358 44 357 8123

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja, nuorisotyö
Kukkonen Pasi, pasi.kukkonen@kannelopisto.fi, +358 44 357 8124

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja
Kuosmanen Santtu, santtu.kuosmanen@kannelopisto.fi, +358 44 713 5971

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja, kasvatusaineet
Lahti Kaija, kaija.lahti@kannelopisto.fi, +358 44 357 8121

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja, nuorisotyö
Leinonen Merja, merja.leinonen@kannelopisto.fi, +358 44 357 8128

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja, äidinkieli
Suvanto Anu, anu.suvanto@kannelopisto.fi, +358 44 357 8131

 

Ammatillisen koulutuksen opettaja, yhteiskunnalliset aineet
Suomalainen Jari, jari.suomalainen@kannelopisto.fi, +358 44 357 8145

 

Perusopetuksen opettaja
Koponen Anna, anna.koponen@kannelopisto.fi, +358 44 357 8126

 

Perusopetuksen erityisohjaaja 
Koskinen Aliisa, aliisa.koskinen@kannelopisto.fi, +358 45 7750 0919

 

Perusopetuksen erityisopettaja
Malin Hanna-Leena, hanna-leena.malin@kannelopisto.fi, +358 44 357 8129

 

Perusopetuksen opettaja
Oksanen Petri, petri.oksanen@kannelopisto.fi, +358 44 357 8134

 

Perusopetuksen opettaja 
Suomi-Agartz Marja-Liisa, marja-liisa.suomi-agartz@kannelopisto.fi, +358 45 7750 0119

 

Perusopetuksen opettaja
Taivassalo Ella, ella.taivassalo@kannelopisto.fi, +358 45 7750 0603

 

Taidelinjan opettaja
Gustavsson Jonas, jonas.gustavsson@kannelopisto.fi, +358 45 7750 0917

 

Taidelinjan vastaava opettaja
Pessa Iiris, iiris.pessa@kannelopisto.fi, +358 44 357 8143

  

Taidelinjan opettaja
Pikarla Laura, laura.pikarla@kannelopisto.fi, +358 45 7750 0921

 

OPISKELIJAHUOLTO

Kuraattori
Jäderholm Katja, katja.jaderholm@kannelopisto.fi, +358 44 754 7504

 

Koulupsykologi
Marja-Helena Kunnas, marja-helena.kunnas@kannelopisto.fi,  +358 44 374 0003

 

Terveydenhoitaja 
Hakulinen Heli, heli.hakulinen@kannelopisto.fi, +358 44 767 4917

 

 

RUOKAPALVELUT

 

Opiston ravintola Silmu
 opisto@kannelopisto.fi, +358 44 357 8170

 

Ruoka- ja siivouspalveluesimies
Paula Väisänen, paula.vaisanen@kannelopisto.fi, +358 44 357 8144

 

ASUNTOLA JA KIINTEISTÖ

Asuntola-asiat
Yhteisökasvattaja Joutsiniemi Johanna, johanna.joutsiniemi@kannelopisto.fi, +358 44 357 8136

 

Kiinteistöhoitaja
Kurki Mikko, mikko.kurki@kannelopisto.fi, +358 44 357 8135

 

Siistijä
Krista Harjukari

 

Siistijä
Hilla Nuutinen

 

ATK –tuki

Saarela Seija, seija.saarela@kannelopisto.fi, +358 44 357 8132